Proteza czy implanty? Na którą opcję się zdecydować?

Braki w uzębieniu są obecnie problemem dotykającym coraz większą liczbę dzieci, jak również dorosłych. Wypadanie zębów mlecznych i stałych jest oczywiście całkiem naturalnym procesem, jednak kwestia przedwczesnej utraty zębów nie jest wcale tak zrozumiała jakby się mogło wydawać. Z badań wynika, że 90% Polaków cierpi z powodu niekompletnej szczęki, wad zgryzu lub poważnych chorób przyzębia. Jedynie niewielki odsetek ludzi zmaga się z kłopotliwym wypadaniem zębów na skutek predyspozycji genetycznych i chorób nowotworowych. Braki w uzębieniu są również przyczyną urazów mechanicznych, całkowicie niezależnych od stanu zdrowia.

Jeszcze do niedawna jedynym ratunkiem dla rekonstrukcji szczęki były niefunkcjonalne protezy i mostki. Obecnie implantologia nowej generacji wyparła nieestetyczną formę odbudowy szczęki. Zważając na aspekt atrakcyjności fizycznej coraz więcej ludzi decyduje się na wypełnienie nawet niewielkich ubytków zdając sobie sprawę z powagi sytuacji. Okazuje się, że utrata kilku, a nawet jednego zęba prowadzi nierzadko do zaników kostnych, przemieszczania się zębów, wad zgryzu oraz chorób jamy ustnej. Trudności w gryzieniu, zaburzenia pokarmowe, zmiany w budowie twarzy oraz zaburzenia artykulacji stanowią dodatkowy dyskomfort utrudniający normalne funkcjonowanie.

Z ekonomicznego punktu widzenia proteza lub mostek są stosunkowo tańszą inwestycją od kosztownych implantów. Stomatolodzy uważają jednak, że nowoczesne implanty zębów efektywnie imitują naturalny korzeń, wypełniając jednocześnie funkcje prawdziwych zębów. Poza tym implanty hamują zanik kości szczęki, nie wymagają szlifowania zębów filarowych, a co najważniejsze odpowiednia higiena jamy ustnej gwarantuje niezniszczalność implantu przez całe życie pacjenta.

Jedynie część protetyczna wymaga okresowej kontroli i wymiany niektórych elementów materialnych. Największy komfort użytkowania implantów zapewnia, zatem implantologia Wrocław, oferując swym pacjentom fachowe doradztwo, możliwość uzupełnienia braków zębowych w bezpieczny i bezbolesny sposób oraz materiały dentystyczne i sprzęt najnowszej generacji. Klinika dysponuje doświadczonym personelem zajmującym się kompleksowym leczeniem w zakresie wszystkich specjalności stomatologicznych.

Leczenie ukierunkowane na rekonstrukcję korzeni i odbudowę zębów prowadzi ortodonta, chirurg, protetyk odpowiedzialni za budowanie wizerunku kliniki i dbanie o dobro swoich pacjentów. Długookresowe powodzenie zabiegu gwarantują implanty tytanowe i ceramiczne, które idealnie pełnią rolę naturalnych zębów. W przeciwieństwie do protezy nie rzucają się w oczy i nie wywołują dyskomfortu, sprawiając, iż estetyka uśmiechu, swoboda mówienia i żucia zachowana jest na długie lata. Wbrew pozorom implanty przemawiają na korzyść finansową pacjenta.

Prawdopodobieństwo długoterminowej eksploatacji jest naprawdę wysokie. Jedynym elementem ulęgającym zużyciu jest część protetyczna, dlatego decydując się na zabieg warto zastanowić się nad rodzajem materiału, z którego ząb ma zostać wykonany. Najlepszą estetykę gwarantuje korona pełnoceramiczna wykonana z niezwykle trwałego i wytrzymałego tlenku cyrkonu. Idealnie imituje utracony ząb, przypominając jego naturalną barwę. Bardziej powszechnym materiałem jest porcelana używana najczęściej do odbudowy zębów na implantach. Korona porcelanowa jest stosunkowo tania i wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.
Usługi remontowe dla kliniki ginekologicznej
Teraz każdy projektant wnętrz stoi przed nie lada wyzwaniem, aby tak urozmaicić przestrzenie swemu klientowi, by rzeczywiście zaskakiwały niespotykanymi rozwiązaniami, specyficznym nastrojem tudzież lepszą funkcjonalnością powierzchni. Każdy architekt wnętrz powinien odbyć rozmowę ze...
Gadżety reklamowe w przychodni ginekologicznej
Gros ludzi przesyła pomiędzy sobą rozmaite wiadomości dlatego też naturalnie jest to argument na to jak kapitalnie progresywny jest nasz świat. Należy się więc bardzo pieczołowicie zaznajomić z tym, a później zrobić realnie wszystko, aby poszczególne informacje trafiły do odbiorcy....
Rehabilitacja w praktyce
Komplikacje zdrowotne dotykają przecież wszystkich. Najistotniejsze jest wtedy, żeby postawić na odpowiednią kuracją, bowiem to od tego zależeć będzie powrót do pełni sił. Różne mogą zrodzić się przypadki, kiedy przydaje się fachowiec, trudniący się poprawą kondycji zdrowotnej...